Відео Мода

Чи безпечний секонд-хенд в Україні та як купувати вигідно

Чи безпечний секонд-хенд в Україні та як купувати вигідно

Світова торгівля секонд-хедндом сягає 4 млрд доларів на рік. Україна стабільно у трійці лідерів серед імпортерів. І вже точно перша за обсягами в Європі.

Шлях секонд-хенду з Євросоюзу до України починається з контейнерів для непотрібних речей, які стоять просто на вулицях.

Далі одяг та взуття потрапляють на сортувальні фабрики. Одна з найбільших знаходиться у Польщі.

Зараз дивляться

Аби вбратися дешево й сердито, потрібен досвід та знання деяких секретів. У день завозу, приміром, більший вибір. Але й вища ціна. Важливу роль відіграє і де розташований магазин. Справжній ексклюзив легше знайти в маленьких ятках.

За всією цією красою, є одне але. Закон не дає покупцям секонд-хенду гарантії якості товару та права на його повернення.

Народний депутат Інна Совсун роботу на державній службі почала в сукні саме з магазину секунд-хенду. Корисну звичку вона перейняла під час наукової роботи в Сполучених Штатах. Там, попри високий рівень життя, секонд-хенд усюди – від гаражних розпродажів до електронних аукціонів.

Читайте: Відповідальна мода у тренді. Чому відомі дизайнери за секонд-хенди

На Заході давати друге життя вживаному одягу взагалі вже популярний тренд. Це зменшує навантаження на ресурси планети.

Утім, є й інший бік медалі вживаного одягу та взуття.

Відвідувачі секонд-хендів часто нарікають на специфічний запах у магазинах. Але з ним уже нічого не вдієш. Треба розуміти, що ці речі хтось до вас уже носив, а потім їх ще мали обробити спеціальними хімічними засобами.

Неприємний запах може утворюватися з різних причин. Наприклад, через неправильне зберігання товару. Ще одна можлива причина – недостатнє знезараження одягу чи взуття після попередніх власників. А це вже може загрожувати серйозними інфекціями.

Тим часом, інколи імпортери можуть, навпаки, переборщити з дезінфекцією. Тоді виникне вже небезпека хімічного отруєння.

Як у випадку із новим одягом, так і з секонд-хендом, краще завжди не забувати про елементарну гігієну та самостійно прати речі перед використанням.

Як не стати жертвою?

Одягнули светр із секонд-хенду, і раптом у вас з’явився висип? Негайно йдіть до лікарні. Якщо з’ясується, що захворіли ви дійсно через одяг, звертайтеся у санстанцію та в поліцію.

Перш, ніж носити речі з секонду, гарненько їх виперіть. Декілька разів.

Якщо у вас з’явилися підозри, що річ, що висить у звичайному магазині, не нова, ви маєте право вимагати сертифікат якості товару. Повинні бути присутні всі фабричні бирки. Виявили порушення? Звертайтеся у товариство захисту прав споживачів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка