Серіал Чорнобиль збільшив потік туристів у зону відчуження на 30%

5 Червня 2019, 13:46
Серіал Чорнобиль збільшив потік туристів у зону відчуження на 30%

Потік туристів у Чорнобильську зону може зрости вдвічі порівняно з 2018 роком – до 150 тис. осіб, вважає директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

– Цього року ми розраховували вийти на 100-110 тис. туристів через зростання попиту на чорнобильський туризм. Минулого року було 70 тис. туристів, але з огляду на вихід серіалу, можемо вийти на 150 тис. осіб, – сказав Ємельяненко.

90% туристів – це іноземці, незважаючи на те, що вартість туру для громадян України в три-чотири рази дешевше.

– На сьогодні зросла кількість заявок на 30%. Але потрібно розуміти, що бум очікується трохи пізніше.

Тільки вчора вийшла остання серія, багато хто ще не подивилися серіал і охочі чекають вдалого моменту для відвідування України, – повідомила народний депутат Ганна Романова.

Читайте: Творці серіалу Чорнобиль на HBO розповіли про враження від зйомок

Зараз дивляться

Зараз функціонує приблизно п’ять якісних туроператорів, їхня кількість може збільшуватись, але головне не втрачати якість. Гід повинен знати кілька мов, бути підкованим у фізиці, радіології та історії СРСР.

– Екскурсія триває 12 годин, туристи приїжджають з усього світу, часто це вчені або студенти всесвітньо відомих університетів, які ставлять конкретні профільні запитання.

Тому дуже важливо якісно працювати з туристами, потрібен безпечний транспорт, дозиметри, рації, аудіо-відеополіграфія та багато іншого, – розповідає Романова.

Зі збільшенням потоку туристів виникає проблема з доступом, бо кількість контрольних пропускних пунктів обмежена.

– Планується відкриття нових контрольно-пропускних пунктів для забезпечення в’їзду більшої кількості туристів. Ми також будуємо нові маршрути, в тому числі водний, на каяках, і в інші частини чорнобильської зони, які зараз закриті, – зазначив Ємельяненко.

Він також додав, що спільно з управлінням туризму Київської міськдержадміністрації йде робота над створенням комплексних турів, що включають екскурсію по Києву, по місцях зйомок серіалу.

Нагадаємо, у 5 епізоді серіалу Чорнобиль знайшли кіноляп. Київську вулицю на Театральній підписали як локацію Москва.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка