Сюжет
За весь фільм можна виділити дві основні сюжетні історії, які зустрічаються наприкінці, даючи змогу глядачам зрозуміти дії героїв.
Виявляється, містечко Моршин засноване на місці падіння метеорита. Дізнавшись цю інформацію, керівник розважального центру Сніжана одразу ж починає займатися приватизацією коштовної ділянки.
З іншого боку, маємо юнака Сашка, який випадково потрапив до в’язниці. Посприяла цьому вже відома нам Сніжана.
Вона виходить біла та пухнаста, як Снігова королева, а ми, як Кай, будемо зі шматочків льоду слово Лохи викладати.
Ба більше, поки Сашко сидить за ґратами, у його дівчини з’являється новий залицяльник – Артурчик-красунчик. І, хто б ви думали він такий? Брат Сніжани, звісно.
На додачу, отримаємо майстер-клас від дітей: Як в людному місці викрасти мільйон і одразу ж його загубити.
А от якщо хочете дізнатися про складну схему помсти та звідки взялася Снігова королева – прямуйте до кінотеатрів.
Режисерська робота
Режисером став Аркадій Непиталюк (Кров’янка, Припутні), який також виступив ще й у ролі сценариста.
У фільмі застосовується такий відомий прийом, як показ кульмінації на початку, а потім повернення на якийсь період часу назад.
Хоча, тут скоріше не кульмінація, а черговий різкий поворот подій, яких фільм має чимало.
Одразу хочу зазначити декілька дивних, на мій погляд, режисерських рішень. Наприклад, додавання геолокації у вигляді тексту. Коли герой заходить до ТРЦ, ти, наче, і так розумієш, що до чого.
Наступне – переходи між сценами. При монтажі використовувалась не жорстка склейка, а переходи зі спецефектами у вигляді зірки, наприклад.
Бюджет фільму становить ₴15,3 млн, з яких ₴10,5 млн – частка Мінкульту.
Акторська майстерність
Роль Сніжани виконала акторка Олена Лавренюк. На перший погляд, її образ – типова офісна стерва, яка впевнено крокує по кар’єрних сходинках.
Якби тебе тоді в 6 років блискавкою не шандарахнуло, то може і нормальна зараз би була.
Власне, впоралась вона сумнівно. Той випадок, коли і переграла, і недограла.
А от Олександр Піскунов у ролі Сашка виглядає набагато краще. Не без проколів, звісно, але може бути.
Роль Артура, брата Сніжани, дісталася Олександру Скічку. До того ж, він знову постав у своєму коронному образі Олега Ляшка. Таке враження, ніби це його єдина вдала роль, тому і пхають її куди тільки можна.
Але, загалом, Скічко був у властивому для себе образі, тому багато запитань не виникає.
Звісно, що не можна оминути Сергія Бабкіна, який став начальником охорони. Вся його гра дуже стримана, без зайвих слів та рухів. А жаль, бо хотілось від нього більшого.
Цікаво, що більшість відомих акторів виконують другорядні ролі. Наприклад, Ада Роговцева та Володимир Горянський, які заявлені в основному акторському складі, займають лише кілька хвилин екранного часу.
Ще менше часу проводять перед глядачами Анатолій Анатоліч та Оля Фреймут, але на їхній присутності у стрічці також роблять великий акцент.
Взагалі, якщо в певний момент вам почне здаватися, що деякі актори вже надто переграють, то не спішіть з висновками щодо їхніх професійних навичок. Дочекайтесь розв’язки, можливо, саме так і було потрібно.
Загальні враження
Говорячи про загальні враження, важко сформувати чітку думку, адже у фільмі було так багато усього, а, водночас, ні про що.
Сюжет вийшов надто закрученим, складним, але все одно передбачуваним.
Акторська гра дотягує до середнього рівня, і лише епізодичні ролі рятують ситуацію.
А от що порадує глядачів, так це музичний супровід, адже за справу взявся Бабкін. Протягом фільму зустрічаються як і відомі композиції (Де би я), так і ще зовсім нові (як не дивно, про 11 дітей з Моршина).
Фільм отримав широку розкрутку, адже має у своєму арсеналі багато іменитих українських зірок. Власне, тому, я думаю, він користуватиметься популярністю у прокаті.
Але, у будь-якому випадку, дивитися чи ні – ваше право.
До речі, нещодавно ми писали про черговий український фільм Секс і нічого особистого.
Режисура: 7/10
Акторська гра: 6/10
Монтаж: 6/10
Музичний супровід: 8,5/10
Загальна: 6,5/10
Анастасія Дячкіна
Фото: 11 Дітей з Моршина
Відео: UFD Independent Films