Дев’ять персональних експозицій: про що мистецький проєкт Ковчег

Каріна Зуєва випускова редакторка Lifestyle
Дев’ять персональних експозицій: про що мистецький проєкт Ковчег

Мар‘ян Лунів. Карпатський пейзаж. 2020 рік (справа). Ліс. 2021 (зліва).

У четвер, 20 жовтня, на території Національного заповідника Софія Київська в галереї Хлібня благодійний фонд Зірка презентував мистецький проєкт Ковчег.

Відвідавши виставку, можна знайти відповіді на такі запитання, як Хто ми і які ми? Що для нас свобода? Що ми готові захищати, ризикуючи власним життям? Українське мистецтво зберігає і транслює константи, які лежать в основі нашої культури: вітальність, кордоцентризм, свобода волевиявлення, цілісність й увага до фізичного та метафізичного вимірів буття, воля до творення/перетворення світу навколо себе.

Така знакова система культурних кодів дає нам можливість вести діалог у значно ширшій площині, аніж будь-яка із вербалізованих мов, і для неї не існує кордонів.

Виставковий проєкт Ковчег складається з дев’яти персональних експозицій, кожна з яких презентує творчість сучасних українських митців: Віри Кулеби-Баринової, Олексія Потапенка, Інни Пантелемонової, Олександра Мельника, Миколи Жулінського, Мар’яни Луніви, Ігоря Романка, Надії Мартиненко та Андрія Котлярчука.

Надія Мартиненко. Вечірній пролісок. 2020 рік (справа). Дари природи. 2020 рік (зліва)
Роботи Ігоря Романко. Золота гора. 2019 рік. Два схили. 2014 рік. Відтинок шляху. 2013 рік.
Олексій Потапенко. Меланка. 2020 рік.
Інна Пантелемонова. Квітка-Душа. Триптих. 2021 рік.
Віра Кулеба-Баринова. Нічого кращого немає. 2009-2010 роки. Ліва частина триптиха.
Віра Кулеба-Баринова. Нічого кращого немає. Центральна частина триптиха.
Олексій Потапенко. Спокуса. 2014 рік.
Олександр Мельник. На згарищі. 2022 рік (зліва). Коли заходило сонце. 2019 рік (справа)
Мар‘ян Лунів. Аркан. 2019 рік.
Мар‘ян Лунів. Карпатський пейзаж. 2020 рік (справа). Ліс. 2021 (зліва).

Їхні роботи поєднують традиції з сучасністю та надають їм нового звучання.

– Культура завжди була поштовхом до розвитку людини і суспільства. З початком війни ми гостро відчули необхідність активізувати культурний фронт. Кожен із художників, які представляють тут свої роботи – справжній воїн у війні за гідність і волю. Вони об’єднані одним маніфестом – Україна понад усе, – зазначила куратор Леся Кочергіна.

Засновниця благодійного фонду Зірка Зоряна Пелех наголосила, що сьогодні, коли увесь світ стежить за кривавими подіями в Україні, ми маємо діяти і продемонструвати, що ми – це не лише кров та руїни, але й життя у всіх його проявах.