Це був не просто текст: ведучі ICTV поділилися враженнями від Радіодиктанту-2024

Валентина Чорна редакторка розділу Стиль життя
Ведучі ICTV написали Диктант національної єдності 2024

Ведучі телеканалу ICTV долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Сьогодні, 25 жовтня, мільйони українців мали змогу перевірити свої знання з рідної мови.

Авторкою диктанту під назвою Магія голосу є письменниця Оксана Забужко. А зачитав його військовослужбовець та письменник Павло Вишебаба.

Оксана Гутцайт написала Диктант національної єдності

Ведуча Фактів ICTV і телемарафону Єдині новини Оксана Гутцайт перевірила свою грамотність в урочистій атмосфері Блакитної зали УДУ імені Михайла Драгоманова.

– Я дуже рада бути частиною такого важливого заходу. Українська мова – це наша спадщина, і ми маємо її берегти, – зазначила Оксана Гутцайт.

Захід, що став символом єдності українців у боротьбі за збереження та розвиток рідної мови, зібрав викладачів, студентів, військових, відомих українців та представників медіа.

Разом з Оксаною Гутцайт диктант Магія голосу писали журналісти Марічка Падалко та Олексій Суханов, які також виступили на підтримку ініціативи.

Ведучі ICTV долучилися до написання Радіодиктанту-2024

У традиційній акції до Дня української писемності та мови також взяли участь ведучі Фактів ICTV Андрій Ковальський, В’ячеслав Цимбалюк та Юлія Сеник. Разом з мільйонами українців вони писали диктант в ефірі.

Юлія Сеник зазначила, що написання диктанту для неї – це не просто перевірка знань, а ритуал єднання з мовою.

– Це був не просто текст — це діалог із минулим і майбутнім, де кожна кома і крапка звучать як акцент нашої спільної ідентичності. Кожне слово — крок у глибину нашої спільної історії, нагадування про те, як важливо берегти те, що робить нас українцями! – сказала ведуча.

За словами Андрія Ковальського, текст Магія голосу, який підготувала Оксана Забужко, був непростий, а Павло Вишебаба диктував його надзвичайно проникливо.

– Я, звичайно, надішлю свою роботу на перевірку й не сумніваюся, що там знайдуть чимало помилок. Далі буде багато обговорень у соцмережах, хто як написав, і це прекрасно! Адже головне – не кількість помарок, а наше бажання писати, розмовляти й об’єднуватися навколо рідної мови, – сказав Ковальський.

В’ячеслав Цимбалюк зізнався, що Всеукраїнський диктант пише щороку, однак особисто для нього – це завжди виклик.

– Це майже сакральний ритуал, символ єднання усіх українців в любові до рідної мови! Але попри свою символічність, особисто для мене це ще й виклик. Шкільна звичка нікуди не поділася – хочеться написати без помилок, хоча іноді це буває важко. Цього разу з текстом також були “нюанси”, але, зрештою, думаю, що впорався на тверду “четвірку” (за п’ятибальною шкалою), – зазначив Цимбалюк.