Створюємо живопліт на подвір’ї: як посадити ялівець восени

Маліновська Ангеліна редакторка стрічки Олексій Колесник експерт із рослин
Створюємо живопліт на подвір’ї: як посадити ялівець восени

Фото: Pixabay

Невеликі вічнозелені рослини – прекрасна жива огорожа для вашого будинку та справжній скарб для подвір’я. Густе хвойне покриття створює неперевершену атмосферу затишку та спокою. Якщо він ще не є окрасою вашої прибудинкової території, тоді пропонуємо прочитати, як посадити ялівець восени, що для цього знадобиться і найкращий час. Про все це у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Чи можна садити ялівець восени

Садити ялівець з відкритою кореневою системою можна восени чи навесні, а із закритою кореневою системою (у горщиках) – у будь-яку пору року.

Якщо казати про найкращий час, коли садити ялівець восени – то це початок вересня та друга половина жовтня.

– Від початку вересня до другої половини жовтня – найкращий період для посадки ялівцю восени, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

У цей час ґрунт ще достатньо теплий, а температура повітря вже помірна, що добре підходить для його вкорінення.

Посадка ялівцю восени: яку ділянку обрати та важливі нюанси

Під час вибору місця для посадки перевагу слід надавати відкритим сонячним ділянкам з глибоким заляганням ґрунтових вод.

– Для ялівцю потрібна добре освітлена ділянка з легким, добре дренованим ґрунтом, – зауважує наш експерт з рослин Олексій Колесник.

Затінення допускається в розпал дня і не більше ніж на три години.

Пам’ятайте, що не варто садити ялівець біля яблуні та горобини або глоду, оскільки вони мають спільні хвороби і шкідників. Якщо сусідом яблуні буде ялівець, він може заразити дерево іржею.

Зауважимо, що рослина невибаглива, швидко пристосовується до місцевих умов, але за посадки необхідно забезпечити “стартовий набір” поживних речовин і добре структуровану землю.

Для заповнення лунки найкраще підійде ґрунтосуміш з двох частин листової землі, однієї частини перегною, однієї частини верхового торфу або компосту з додаванням двох відер піску, 0,5 кг золи та 100 грамів суперфосфату.

Правила посадки ялівцю восени

Важливо перед початком проведення робіт ознайомитися з порадами, як правильно посадити ялівець восени. Пропонуємо покрокову інструкцію.

  • Крок 1. Викопуємо ямку.

Під час посадки ялівцю варто викопати у двічі більшу лунку, ніж коренева система рослини. Розмір ямки має бути приблизно 100 х 100 х 60 см.

Якщо ви плануєте посадити кілька кущиків, розміщуйте їх на відстані 1,5-2 м.

  • Крок 2. Покладіть на дно дренаж.

На дно також не забудьте насипати дренажний шар із керамзиту, битої цегли чи піску.

  • Крок 3. Розмістіть рослину правильно.

Обережно дістаньте ялівець із контейнера, намагаючись не пошкодити коріння. Поставте кущ у посадкову яму і переконайтеся, що коренева шийка (місце з’єднання стовбура з корінням) розташована на одному рівні з поверхнею ґрунту на клумбі.

– Далі розмістіть рослину так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

За необхідності досипте ґрунт на дно ями або, навпаки, заберіть зайве.

  • Крок 4. Засипьте субстрат і утрамбуйте.

Засипте, поступово утрамбовуючи, субстрат навколо коріння. Зауважимо, що яма заповнюється так, щоб залишилися бортики 3-5 см для зручності поливу.

  • Крок 5. Полив ялівцю.

Завершальним кроком повинен стати полив водою.

Догляд за ялівцем після посадки восени

Регулярно поливайте ялівець у суху погоду до настання стабільних морозів.  Під корінь одного ялівцю потрібно вилити 5-10 л води.

Важливо також провести мульчування навколо стовбура. Найкращою мульчею для ялівцю вважається хвоя, кора і тирса хвойних культур. Це захистить молоду кореневу систему.

– Регулярно поливайте ялівець у суху погоду до настання стабільних морозів, мульчування навколо стовбура корою, соломою чи іншими матеріалами захистить молоду кореневу систему, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

До речі, раніше Факти ICTV публікували, як підготувати полуницю до зими, а саме про етапи та важливі нюанси.

Categories: Лайфхаки