Будинок – один із 42 об’єктів скандально відомого київського забудовника Войцеховського – заманювали низькими цінами.
Виявилося, що будинок звели без будь-яких дозвільних документів. Тож мешканці вже кілька років оббивають пороги держустанов.
Ця схема – класика будівельної афери. За кошти одних вкладників будують житло іншим. Левову частку цих грошей банально дерибанять.
Так відбулось і в комплексі в Обухові. Тут мали бути три будинки, торгівельний центр і музична школа, та забудовник не спромігся закінчити навіть першу секцію. Люди добудовували будинок самі.
Дивіться: Як обрати квартиру в новобудові: де краще і ціни
Занадто низька ціна означає, що десь нахабно зекономили. Як же не натрапити на аферистів? Перш за все, почитайте про забудовника – скільки будинків він не тільки збудував, а й здав в експлуатацію. Якщо це його перше будівництво – купувати ризиковано. Не зайвим буде зайти на форуми – там пишуть про недоліки. По-друге, перевірте документи на будівництво.
Якщо можете витратити кілька зайвих тисяч гривень – найміть юриста та агента з нерухомості. І пам’ятайте: надійніше купувати вже готову квартиру, ніж умовні квадратні метри в котловані.
Але будьте уважні – на вторинному ринку шахраїв не менше.
Дивіться в відео: Шахраї дурять всіх. Як купити квартиру і вберегтись від афер
Елітна квартира в самому центрі столиці змінила власника легким помахом руки співробітниці державного підприємства Київоблреклама, що належить київській держобладміністрації.
Виходить, вкрасти квартиру, таким чином, можуть у кожного з нас.
І головне правило купівлі нерухомості – не женіться за надто низькими цінами. Скупий платить двічі.
До слова, квартира в незаконному ЖК: як перевірити житло і не натрапити на аферистів.