Час, температура та кількість води: як часто поливати туї

Маліновська Ангеліна редакторка стрічки Олексій Колесник експерт із рослин
Час, температура та кількість води: як часто поливати туї

Фото: pixabay

Полив – це все для рослини. І якщо недостатньо зволожувати ґрунт або, навпаки, використовувати велику кількість рідини, це може призвести до згубних наслідків. Скільки води потрібно туї, а також про важливі правила проведення маніпуляції – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Туя: особливості рослини

Перед тим як розібратися, як часто поливати туї, поговоримо про особливості цієї рослини. Туя належить до вічнозелених хвойних дерев.

– Туя – вічнозелена хвойна рослина, що може набувати різних форм і розмірів, залежно від виду та сорту. В основному під час висадки цих дерев віддають перевагу напівзатіненим ділянкам із легким ґрунтом, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Туї розростаються в дуже щільний живопліт і захищають територію від пилу та бруду. До того ж, цей чагарник досить непогано гасить шум і є стійким до загазованого міського повітря.

Фото: Pixabay

Крім того, туя виділяє приємний аромат і знищує хвороботворні мікроорганізми. А на додачу ці дерева зовсім непримхливі у догляді – легко переносить спеку, посуху та морози, а також стійкі до хвороб і атак шкідників.

Ну і, звісно, це справжня окраса будь-якого подвір’я, яка ефектно вплітається у ландшафтний дизайн.

Як правильно поливати туї

Цій рослині необхідний регулярний полив, особливо, якщо туя щойно висаджена або на дворі – посушлива погода. У разі недостатнього зволоження ґрунту – побачите мляву хвою, опущені гілки, пожовклі верхівки крони і кінчики гілок.

– Туї потребують регулярного поливу, особливо, якщо вони нещодавно посаджені чи стоїть посушлива погода, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Тож, скільки разів поливати туї залежить від погоди та стадії розвитку рослини. Як правило, зволожувати ґрунт навколо рослини варто раз на тиждень, виливаючи під кожен кущ 10-20 літрів води. Великі дерева потребують більшої кількості – десь 50 літрів.

Полив туї восени

Осінь – період дощів, тож у цей час потрібно зменшити інтенсивність поливу будь-яких рослин, туї не є винятком.

– Як правило, восени настає дощова, волога погода, а тому у цей період можна зменшити частоту поливу чи зовсім його призупинити, залежно від інтенсивності дощів, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Загальні рекомендації щодо того, як поливати туї восени, такі – під час першої половини осені здійснювати маніпуляцію невеличкою кількістю води варто час від часу. Однак зволожувати ґрунт слід лише у тому разі, якщо осінь видалася сухою.

Коли ж погода волога та дощова, додатковий полив не потрібен. З приходом холодів полив туї у відкритому ґрунті взагалі слід припинити.

Правила поливу туї: якою має бути вода

У цьому плані туї не відрізняються від інших рослин – їм подобається м’яка вода комфортної кімнатної температури.

– Як і більшість рослин, туї варто поливати м’якою, відстояною водою, температури навколишнього середовища, у вечірні чи ранкові години, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Туя дуже любить полив дощуванням, але вода не має бути холодною. Після такого зволоження рослина просто “оживає” на очах.

Як поливати туї восени

Підживлення – важливий аспект у догляді за будь-якою рослиною. Тож не забувайте, коли поливаєте туї, час від часу вносити певне підживлення.

– З поливом можна вносити різноманітні підкормки. Так, комплексне, органо-мінеральне добриво Helprost для хвойних сприятиме підвищенню стійкості рослин до стресів, хвороб, інтенсивному росту, морозостійкості, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

У свою чергу фосфорні та калійні мінеральні добрива – також можуть значно підвищити морозостійкість дерев.

– Після осіннього поливу можна провести мульчування корою, соломою чи іншими матеріалами. Це допоможе зберігти вологу в ґрунті та захистити коріння від різких перепадів температури, – додає експерт.

До речі, якщо хочете більше знати про догляд за туями, а саме про внесення добрив, обробки, Факти ICTV писали про підготовку цих дерев до зими. Також ви там знайдете поради щодо такої важливої процедури, як обрізка рослини.

Categories: Лайфхаки