Невелике деревце або сукулентний чагарник драцена має міцний, прямостійкий стовбур, тонке листя, довгастої форми. У наших домівках вазон завдяки своїй екзотичності досить незвичний та створює ефект тропіків.
Виростити цю квітку зовсім не складно, головне – дотримуватися певних правил. Тож у матеріалі поговоримо, коли та як правильно обрізати драцену. Про це Фактам ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Обрізка драцени: коли проводити маніпуляцію
Частота проведення маніпуляції залежить від віку рослини. Молоді драцени, як правило, не потребують обрізки. А дорослі варто обрізати раз на рік для підтримки естетичної форми.
У яких випадках необхідно здійснювати обрізку драцени:
- якщо рослина витягнулася, листя її обсипалось і вона втратила декоративний вигляд;
- якщо драцена захворіла і почала стрімко гинути.
В останньому випадку, щоб врятувати хоча б частину рослини, обріжте й укореніть верхівкові живці.
– Витягування стебла може бути ознакою недостатнього освітлення, старіння та вказувати на необхідність провести омолоджувальну обрізку, – говорить наш постійний експерт з рослин.
Зокрема, Олексій Колесник зазначає, що пошкоджені чи хворі гілки також потребують видалення для збереження декоративного вигляду та здоров’я рослини.
Дуже важливо правильно обрати час для обрізки драцени. Здійснювати маніпуляцію варто у період її активного росту – наприкінці весни-початку літа.
-Найкраще це робити ранньою весною, перед періодом активного росту, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
У цей період у вазона активуються процеси росту та ймовірність того, що він пустить нові пагони, збільшується.
Як обрізати драцену
Часто квіткарі не знають, як обрізати драцену у домашніх умовах. Перший крок – це підготовка інструментарію для проведення маніпуляції. Тут знадобляться гострий ніж або секатор. Також варто обов’язково продезінфікувати їх, протерши спиртом.
– Наступна проблема – правильно підібрати місце для зрізування верхівки. Вкорочувати слід тільки не зовсім здерев’янілі пагони. Потрібно зрізати не більше третини стовбура, залишивши старої рослини не менш як 2/3, – говорить наш постійний експерт Олексій Колесник.
Товщина стовбура у драцени нерівномірна, він то товщий, то тонший. Усе залежить від того, у який період наростала та чи інша частина стовбура. Для зрізання краще обрати місце переходу товстого стовбура в тонкий.
Головна порада – варто у потрібному місці зробити зріз різким рухом. Місце зрізу замажте садовим варом або присипте товченим деревним вугіллям. Це запобігатиме випаровуванню вороги з внутрішнього шару ґрунту і, як наслідок, пересиханню.
На зрізі мають утворитися зачатки нових гілочок. Їх може бути від двох до п’яти. Проте не всі з них виростуть. Кількість нових утворень залежить від умов, у яких йде пророщування. Зрізану верхівку можна укоренити.
Зауважимо, що спосіб обрізки залежить від бажаної форми рослини.
– Ви можете надати драцені будь-якої форми, обрізаючи її на потрібній висоті, – сказав наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.
Зазвичай обрізають верхівки пагонів, щоб сприяти росту бічних пагонів і зробити драцену густішою.
Обрізка драцени: наслідки нехтування маніпуляцією
Важливо вчасно проводити обрізку драцени у домашніх умовах, в іншому випадку можуть розвитися хвороби, уповільнитися ріст та спотворитися вигляд рослини.
– Якщо нехтувати обрізками, то це може призвести до втрати декоративного вигляду, погіршення росту та розвитку захворювань, – зауважує наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.
Обрізка драцени: догляд після процедури
Після обрізки підтримайте високу вологість повітря навколо драцени. Забезпечте оптимальний полив, даючи ґрунту трохи просохнути.
Через декілька тижнів після обрізки проведіть підживлення добривом для декоративно-листяних рослин.
До речі, Факти ICTV публікували кілька простих правив, як доглядати за драценою.