Як купити якісне авто із США та які існують ризики

Дарина Реготун Видеоредактор
Як купити якісне авто із США та які існують ризики

Попри зростаючі ціни на бензин, дизель та автогаз, українські дороги заповнені вщент. Третя хвиля коронавірусу ще більше посилила автомобілізацію, оскільки, у машині ти ні з ким не контактуєш.

Тож українці кинулися виправляти становище. І за минулий рік придбали 360 тис. вживаних автівок. Це у чотири рази більше, ніж нових.

– Обсяги вторинного ринку зросли вдвічі після зміни правил розмитнення, які відбувалися в 2016-2018 році. Обсяг імпорту зріс у 45 разів, – каже автоексперт Остап Новицький.

Але якщо раніше до України масово завозили європейські автомобілі з великими пробігами, так звані євробляхи, то тепер тренд зовсім інший. Везуть переважно зі США. Вони і за віком молодші і за дизайном сучасніші.

Але не все так просто. За американськими мірками такі авто не підлягають відновленню та вважаються металобрухтом. За українськими ж – цілком пристойні. Просто з пошкодженнями, які відновлюють у численних майстернях і ставляться на облік.

Нині ж з-за океану везуть усе – від міських хетчбеків і бізнес-седанів до люксових позашляховиків. Щоправда, є нюанси.

Привезений з США автомобіль може бути лише з незначними пошкодженнями і після заміни мати цілком пристойний технічний стан. Або навпаки – бути дійсно справжнім брухтом, навіть по українським міркам.

Тому експерти радять підбирати машину дуже ретельно та з мінімальними ушкодженнями. Особливо, варто звертати увагу на те, чи є каталізатор, який часто вирізають.

Як би там не було, дуже часто для українців головним аргументом все ж є ціна, яка часто змушує не помічати недоліки. Але так триватиме не вічно. Поки не повернуть техогляд для приватного транспорту, який пройти зможуть далеко не всі іномарки з Америки.

Також в Україні змінились правила перевезення дітей у авто. У разі їх не виконання водію загрожує штраф.

Categories: Авто