В Антарктиді зафіксували незвичне природне явище — “цвітіння” снігу. Через це він став малинового кольору.
— Вже кілька тижнів українська антарктична станція” Академік Вернадський ” оточена… малиновим снігом! — йдеться в повідомленні.
У Міносвіти пояснили, що забарвлення снігу надають мікроскопічні снігові водорості. Вчені визначили їх під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis.
За їх словами, водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу всю зиму. Коли погодні умови стають сприятливими, спори починають проростати. До слова, зараз якраз відповідні умови, оскільки в Антарктиді літо.
Читайте: Що заховано під льодом Антарктиди і чому різні країни ведуть за неї боротьбу
Крім зеленого пігменту — хлорофілу, їх клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу з’являються червоні плями як від малинового варення.
Таке “цвітіння” снігу сприяє зміні клімату, тому що через малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячне світло, швидше тане і через це в ньому утворюється більше яскравих водоростей.
Коли настають холоди, хламідомонада готується до зимового сну і “цвітіння” припиняється. Подібне явище можна побачити в Арктиці, Альпах та інших високогірних екосистемах.
До слова, 20 листопада Кабмін ухвалив рішення щодо виділення коштів у розмірі 252 млн грн на купівлю наукового океанського судна льодового класу. Це стане початком відродження океанського наукового флоту України.
Джерело: Міністерство освіти